Görsel İletişim Tasarımında Yardımcı 5 Adres

İlham perileri uçtuğunda bir tasarımcının işi gerçekten zor. Bazen insan kendini kısır döngüde görüp aynı şeyi tekrarladığını düşünebiliyor. Hepimizin bildiği gibi grafik tasarım aslında; tipografi, fotoğraf ve illüstrasyon kullanımı yoluyla Görsel İletişim ve problem çözme süreci. Bu süreçte teknoloji ilerledikçe işlerimiz kolaylaşmakla beraber, bazen çıkılmaz bir halde alabiliyor. Gün içinde yapmış olduğum tasarımlarda yaralandığım web sayfalarını sizlerle paylaşmak istedim.

Fontjoy

Fontjoy, derin öğrenme kullanarak belirlediğiniz yazı tipleri ile ilgili sizlere kombinasyonlar sunuyor. Ana başlıklarda kullanacağınız yazı tipini seçerek işe başlıyorsunuz. Yazı tipi eşleştirmesinin amacı, kapsayıcı bir temayı paylaşan ancak hoş bir kontrasta sahip olan yazı tiplerini seçmek.

Color Claim

Color Claim, gelecekte oluşturacağını projelerde kullanmak üzere sizlere renk kombinasyonları sunuyor. Ünlü tasarımcı Tobias van Schneider tarafından oluşturulan bu kombinasyonların temel amacı basitlik. Schneider bunu “Tek yaptığım en sevdiğim renk kombinasyonlarını büyük bir sayfada toplamak. Genellikle bu kombinasyonlar çok ince, bir ana ve bir vurgu rengidir” diye açıklıyor.

Generated Photos

Yapay zeka tarafından oluşturulan insan fotoğraflarını sizlere sunuyor. Birbirinden benzersiz olan fotoğrafları projelerinizde kullanabiliyorsunuz. Bu insanların hiçbiri gerçek değil. Hepsi yapay zeka tarafından oluşturulmuş durumda. Sunduğu API desteği ile projelerinize entegrede edebiliyorsunuz.

Design System Checklist

Herhangi bir dil gibi, bir tasarım dili, ürün tasarımına yaklaşımınız aracılığıyla kitlenizle iletişim kurmanın metodik bir yoludur. Tutarlı müşteri deneyimlerinin temel taşıdır.Design System Checklist ile kendi tasarım sisteminizi oluştumayı kolaylaştıran açık kaynak kodlu bir yapı olarak karşımıza çıkıyor.

Color Review

Renkler ve erişilebilirlik hakkında detaylı bilgiler sunan Color Review, çalışmalarımızın mümkün olduğunca çok kişi tarafından okunabildiğinden emin olmak için bize yardımcı ipuçları sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir